| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU, am si eu un card visa debit - adolescent si am o intrebare.
Pot cumpara de pe net sau a baga bani in jocuri cu el?

3 răspunsuri:
| Zven1303 a răspuns:

Da, dar unele site uri cer un cod de securitate care este primit numai prin mesaje, mesajele acelea le primește posesorul contului bancar, adică maica ta sau taica tu in general, daca nu cere tranzacția va fi trimisa prin SMS din nou mamei tale sau tatălui tau

| zilog a răspuns:

Mai bine nu irosesti banii ci iti cumperi orez de ei
amsii carne afumata peste afumat conserve
ca vine apocalipsa

| hacktek a răspuns:

Pentru a putea face plăţi pe Internet, va trebui ca titularul contului să facă o cerere în scris la unitatea bancară emitentă, in care să ceară deblocarea pentru plăţi online gen PayPal.
Aceste carduri nu vin cu opţiunea de plată pe internet activată, ci trebuiesc activate.