| Inna3113 a întrebat:

Buna ziua! Am si eu o problema cu contul Yahoo.Am schimbat nr de telefon ( vechiul cont era facut cu fostul nr si imi cere confirmarea pentru cod, nu am un alt cont/nr de recuperare).Ce pot face pentru a recupera contul? Multumesc!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand vrei sa faci confirmarea nu are opțiunea: "nu mai am vechiul numar"?

| dannyel86 a răspuns:

Contul de mail trebuia securizat cu o adresa alternativa si cu un numar de telefon. Daca pierdeai accesul la oricare dintre ele, aveai la indemana cealalta optiune. Fostul numar de telefon fiind unicul mijloc de recuperare, nu iti ramane decat sa iti creezi o noua adresa de mail, pe care sa treci la datele de recuperare atat un numar de telefon actual, cat si o adresa de mail ca alternativa (personala sau a unui prieten).
Contul cu probleme, care cere confirmarea, nu mai poate fi recuperat (din pacate).
Ca fapt divers: Eu am 4 adrese de mail, iar pe fiecare din ele le-am trecut la recuperare cont pe celelalte + numarul de telefon. E aproape imposibil sa pierd accesul la vreuna dintre ele.