| SkyFire a întrebat:

Buna Ziua,
As vrea sa va intreb si eu o chestie... Ma am un virus in calculator ca altceva nu poate sa fie si imi dezasambleaza TaskManager si cand vreau sa instalez un antivirus gen Avira, Avg, Avast mi-l inchide si dupa ce sterg si instalez windows - ul (doar partitia C) nu dispare.
Va rog mult de tot spuneti-mi cum sa scap de el va rog!
Multumesc AntiCipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aproape toate programele antivirus bune au pe site-ul lor oficial un scaner online. Da o scanare cu acesta si daca ai virus o sa ti-l gaseasca si il stergi. De asemenea poti descarca un program antivirus bun, gen Kaspersky ori BitDefender pentru perioada de trial si sa dai o scanare completa. Mai poti descarca si MalwareBytes' Anti-Malware, il actualizezi si dai o scanare completa. Succes si numai bine!

3 răspunsuri:
| Daniec a răspuns:

Copiaza cei mai important din pc si formateazal.

| DontTryKnowMe a răspuns:

Te pot ajuta eu... In primul rand trebuie sa defragmentezi C ~ Dai click dreapte pe disc C dai la properties sus la tools dupa aia la defragment now... si astepti pana se termina dupa aceea incerci sa instalezi un antivirus-trojan mai mic asa sa nu til detecteze si il omori happy sper sa-ti fie de folos

| SkyFire explică:

Pai...1 BitDefender site - ul official nu merge si altul nu stiu...