| Essencest11 a întrebat:

Functioneaza cumva reducerea de elev de la CFR pe baza carnetului de elev, acum ca s-a incheiat anul scolar, si e vacanta?

Răspuns Câştigător
| IqStorm a răspuns:

Carnetul se vizează la începutul anului școlar și e valabil până la următoarea ștampilare. De obicei ai și o perioadă de grație după începerea anului școlar în care cei de la CFR îl acceptă.

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Bineînțeles.

| AndraLavi a răspuns:

Da. Merge pe tot parcursul verii oriunde dar cand incepe scoala in toamna o sa ai nevoie din nou sa fie vizat ca sa poti continua cu trenul.