Întrebare recomandată | CristianApetrei a întrebat:

Stiti unde as gasi niste piese de schimb pentru o masinuta electrica de copii? S-a ars o placuta electrica si as avea nevoie de una.

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

1 Daca produsul sa cumparat de la un Magazin, sau unul online Autorizat ai Factura/Chitanta + Certificatul de Garantie.
Si se poate duce produsul in Garantie la un servis autorizat si se repara, chiar daca produsul este sau sufera anumite lucruri din vina utilizatorului, clientului se plateste produsele/piesele respective contra cost (Reducere de 50%) la acele piese.

Daca este ceva care s-a defectat de la el indiferent de folosinta acestuia se repara Gratis de servisul respectiv.

2 Piese se gasesesc dar depinde ce, unele le gasesti altele nu. (Placuta electrica sau placa de baza?). Dacai placa de baza, Garantez ca nu o sa gasesti ca nu se vinde si nu-i cautata doar daca gasesti undeva in strainatate poate pe un site acolo, gen Germani, Spania, Franta sau Rusia.
Momentan in Romania nu prea se vand aceste piese decat in servisuri si second hand de piese dar in rest nu ai unde chiar daca iti dau un site nu prea gasesti de ce ai nevoie.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du masinuta la un electronist pasionat, care va sti ce piesa- si de unde sa faca rost, daca se gaseste comercializat.

| anonimg a răspuns:

În cel mai rău caz, un electronist găsești și la reparații pc.

| Demidol a răspuns:

Magazine cu asa ceva, nu prea cred sa gasesti. Dar eventual cauti masinute defecte la altii si cumperi piesele.