Întrebare recomandată | robertbusaru14 a întrebat:

Sunt clasa a XII-a și am participat la faza națională a concursului de matematică „Adolf Haimovici" obținând o mențiune. Vreau să știu dacă pot fi scutit de un eventual examen de admitere la facultățile din București, deoarece la Iași am deja acest beneficiu. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| adelin0577 a răspuns:

Cred ca depinde la conducerea liceului. Nu peste tot e la fel.

| robertbusaru14 explică (pentru adelin0577):

Probabil te referi la facultate, nu liceu. Ei bine, tocmai de aceea am întrebat.

| 1231242 a răspuns:

Salut!

Dacă ai așa ceva, poți intra pe locurile pentru olimpici, adică intri cu media 10, asta pot spune sigur pentru universitatea bucurești, pentru poli, ase, medicină, nu știu cum e.