| bebediana a întrebat:

sunt studenta in Iasi si as vrea sa ma angajez din toamna ca si vanzatoare sau ceva similar. Nu am mai lucrat pana acum. Stiti ceva ponturi, idei, sau locuri de munca? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

E greu, nu numai in Iasi.
Peste tot se cere experienta, dar si tinerete.
Pai de unde experienta la tineri?
Sau tinerete la cei cu experienta?
Cred insa ca postul de vanzatoare, nu cere atat de multa calificare (ma refer strict la tine, care esti studenta).
O "socoteala", adunare, cunostinte PC, stii.
Nu cred ca esti nepregatita pentru acest post.
Dar daca vei fi vanzatoare la mezeluri trebuie sa stii sa feliezi salamul, sa apreciezi cantitatea, etc.
Totul se invata!
Si ca incheiere, ponturi nu stiu.
Oricum Bafta!

| mmegadeth a răspuns:

Sa stii ca angajatorii fug in mare parte de studenti pentru a nu isi incurca programul de lucru, cel mai simplu pentru tine ar fi sa faci sampling, promotii si chestii de genul asta. Anunturi cu locuri de munca disponibile in Iasi si actualizate zilnic gasesti aici : http://www.ziarulevenimentul.ro/anunturi/locuri-de-munca. Succes!