| Bishop a întrebat:

Cand e Sfantul Alexandru? Ca nu mi-am sarbatorit niciodata ziua numeleui, pentru ca nu am stiut cand este. big grin

Răspuns Câştigător
| jo a răspuns:

In calendarele ortodox si greco-catolic, Sfantul Alexandru se sarbatoreste pe 30 august.

39 răspunsuri:
| MayanMistica a răspuns:

Sfantul mucenic Alexandru se sarbatoreste pe data de 30 august. La multi ani celor ce isi serbeaza ziua de nume. Pe 12 decembrie se sarbatoreste sf Spiridon iar aceasta sarbatoare este trecuta in calendar cu cruce rosie pe cand sf Alexandru nu.

| Aleeecsaaa a răspuns:

30 august happy

| dukuletzu a răspuns:

12 decembrie vb serios e exact ca sf nicolae SF Ierarh Alexandru asa este si SF Ierarh nicolaewinking
la multi ani pentru miercuri

| Stefan_Butacu_1990 a răspuns:

30 august

| Ericutza21 a răspuns:

Pe 30august happy happy happy happy happy

| CRYSS89 a răspuns:

Azi este.30 august.azi e ziua de nume al printesei mele, ALEXANDRA.La multi ani tuturor persoanelor ce poarta numele de Alexandra, Alexandru!

| alexa_6030 a răspuns:

Pe 30 august

| Ghita_Ionut_Mihaita_1995 a răspuns:

30 aug:d

lma

| Stefan_Eugen_1948 a răspuns:

Radio Rage postul Traxx FM Soul.

| didiscumpik a răspuns:

Pe 30 august