| valiushka a întrebat:

Care este tara ce se afla pe doua continente?":

41 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Egipt

| dada_2571 a răspuns:

Turcia. O parte e in Europa, o parte in Asia.

| Loretta a răspuns:

Rusia sau Istanbul

| n0bodywants2b3l0nely a răspuns:

Rusia ma!

| iulian785 a răspuns:

Turcia deoarece se afla pe continentul Europa si pe continentul Asia.

| blondsy a răspuns:

Panama deoarece se afla si in america de nord si in america de sud si a doua tara este egipt nu stiu acre este a treia dar stiu preci ca pe pamint sunt doar 3 tari ce se afla pe diferite continente....informatia am luata de la o emisiune de pe discovery...

| Zaya a răspuns:

AAAAAAAlooo! cum adica nu exista europa ca continent? a? pamantul are 7 continente : America de S, America de N, Australia(oceania), Antarctica, Asia, Africa si Europaaaa... Deci Turcia -este o ţară întinsă pe două continente. 97% din suprafaţa ţării se află în Asia (Anatolia) şi 3% Europa (peninsula Balcanică).Si cea mai intinsa tara care se întinde pe un teritoriu vast în Europa şi Asia.