| Rebb00 a întrebat:

Cate grame are o cupa de inghetata?

2 răspunsuri:
| LucianStroe a răspuns:

O cupa de 100 grame are 100 grame. Una de 400 grame are 400 grame.

Despre ce fel de cupa intrebi?

| Danzell a răspuns:

Probabil se refera la acele cupe rotunde cu diametru de 4 cm care sunt folosite pentru a pune inghetata in cornet sau in ce se mai pun acum.

cred ca undeva intre 25 si 40 g depinde de cat se ia in cupa.

daca te referi la cupa (pahar) in care se pune inghetata, de regula la restaurante se respecta gramajul indicat in meniu (e obligatoriu sa il arate)