| Eugeniusu a întrebat:

Ce card trebuie sa imi fac la bancă pentru a putea sa-mi bag banii pe el si sa scot din bancomat bani cash cand doresc?
Daca puteti sa imi recomandati si o banca de incredere, dar sa imi spuneti si ce dobanda trebuie sa dau, sau cat ma costa.
Dau funda si vot la cine ma ajuta, multumesc!

4 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Eu mi-am facut un card de student la BT, ma declar multumit.

| Kyttynna a răspuns:

Aceasta decizie o poti lua singur daca te interesezi personal la banci. Cere de la fiecare banca lista de comisioane si sa iti sublinieze strict cele care te intereseaza (de retragere si depunere de numerar, precum si comisionul de administrare lunara si anuala si altele). Tine cont si de ce sucursale sunt mai aproape de zona unde locuiesti. Nu stiu ce intelegi prin banca de incredere... ca e discutabil.

suntserios
| suntserios a răspuns:

ING
si poti depunde banii direct la ATM fara sa te mai complici cu foi de depunere si alte chestii birocratice

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Libra Internet Bank, ING, BT nu au comision de administrare. Un top unde sunt trecute comisioanele totale: http://www.bancherul.ro/topul-celor-mai-ieftine-banci--17540
Desigur, conteaza si ce banci ai in localitate.