| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamana semnul "||" in matematica? (fara ghilimele)

Răspuns Câştigător
| Chrristina a răspuns:

Paralele
De exemplu daca ai AB || CD -> dreapta AB este pararela cu dreapta CD. happy
Iar paralele inseamna ca nu au niciun punct comun si oricat de mult le-am prelungi nu se intersecteaza niciodata!
Bafta tongue

31 răspunsuri:
| ѕოiℓε01 a răspuns:

Modul...funda?

| Madw94 a răspuns:

Modul ex |2|=2

| eeeeeeeeee a răspuns:

Paralel mama, paralel.da in ce clasa esti tu?

| katalina96 a răspuns:

Paralel

| Princess_7414 a răspuns:

Buna.Semnul "||" inseamna paralel...de exemplu o dreapta e paralela cu alta.

| katalina96 a răspuns:

Paralel...
funda

| ѕოiℓε01 a răspuns:

Aaa sau mai poate insemna si paralel ...depinde unde e daca e la algebra inseamna modul iar daca e la geometrie inseamna paralel

| danaalexandra00 a răspuns:

Inseamna modul, modul de un anumit numar.
mereu ce este in modul iese pozitiv, de exemplu |-3|=3 sau |3|=3
atunci cand nu stiinumarul din modul, daca de exemplu ai in modul |a-b| iar a

| Mauve a răspuns:

Paralel.De ex cand zici ca o dreapta e paralela cu alta dreapta.

| Aiicha a răspuns:

Paralel

| ReporteritzaisBack a răspuns:

Paralel

| BlackRainbow a răspuns:

Paralel. =)

| Anonima_1513 a răspuns:

Paralellaughing

| Aymris a răspuns:

Inseamna mai multe lucruri dar daca este trecut un singur numar intre || at este modul. happy probabil asta este raspunsul pe care il cauti happy

| szmotovio a răspuns:

Paralel

| annna a răspuns:

Paralel

| TeenageGirl a răspuns:

Acesta e modulul:ex. modul|2| =-2 si 2
big grin
Fundita?

Răspuns utilizator avertizat
| Bog15 a răspuns:

2 daca te referi la numar roman, modul daca sunt in interiorul lor au un nr

| Maarriaaa a răspuns:

Paralel

| danaalexa a răspuns:

Paralel
daca iti zice AB||BC
modul
|x-3|=?
funda:*?

| ShotYouDown a răspuns:

|| paralel...asta inseamna

| BrokenAngel28 a răspuns:

Inseamna modulul
exstraight face-9|=9

| zanesiprintese a răspuns:

Daca nu ai nimic intre cele doua "bare" inseamna paralele, daca ai, inseamna modul.

| AlyGreenEyes a răspuns:

Semnul I I are mai multe semnificatii in matematica.
I I -cirfa 2 romana
-modul
-paralel

| aia a răspuns:

Modul sau paralele

| Ion a răspuns:

Poate sa insemna paralel AB | | CD. Poate sa insemne modul |-3|=3 sau in clasa a 11 inseamna determinant | |. dar ma indoiesc ca ii determinant la tine.

| criss_8998 a răspuns:

Paralel. sau modul happy? laughing depinde daca e la algebra sau geometriewinking

| andragrigoras2000 a răspuns:

Inseamna 2 dar scris cu cifre romane.adica definitia:doi roman.de fapt exista mai multe dar eu tiam dart doar unul.

| Rάđü a răspuns:

Esti paralel cu matematica!