| PolBoss a întrebat:

Ce inseamna plata prin mandat postal.

Răspuns Câştigător
| KazAnca a răspuns:

Adica daca nu e vorba de factura, inseamna ca pentru ceva ce cumperi te duci la posta si trimiti banii prin mandat postal (un carton verde pe care il completezi acolo cu datele vanzatorului).

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti vine factura la posta, mergi si platesti acolo.

| KazAnca a răspuns:

Adica platesti pentru ceva ce cumperi prin mandat postal (completezi un carton verde la posta cu datele vanzatorului)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se completeaza un carton verde numai in cazul cand vrei sa trimiti tu, cuiva, o suma de bani. Acel cineva primeste mandat postal, acel carton completat de tine. Plata prin mandat postal, inseamna sa platesti la posta : un abonament tv, de telefon etc.