| andreix a întrebat:

Ce inseamna s. o. s? Adica nu acronimul, ci de la ce vin initialele?

Răspuns Câştigător
| Darry a răspuns:

- SAVE OUR SOULS - (salvati sufletele noastre).

10 răspunsuri:
| copolovici a răspuns:

În general, este acreditat ca prescurtarea de la Save Our Ship. Unii mai zic că vine de la Save Our Souls, dar eu îi cred pe primii.

cristian
| cristian a răspuns:

Salvati sufletele noastre.

| Darry a răspuns:

Vrei sa-ti spun cum se scrie in alfabetul morse?
... _ _ _...

| So.SwEeT a răspuns:

Save our souls(salvati sufletele noastre)happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Save our souls

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habari nam..eu credeam k inseamna ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SaVe OuR SoUlS - (salvati sufletele noaste) oricine stie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scarbosi oameni sunteti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copolovici SOS este un code morse folosit de catre oricine il stie folosi si interpreta, doar pentru simplu fapt ca e mai des folosit in filme pe vapoare nu inseamna ca raspunsul e salvati barca noastra= )) s. o. s. = SAVE OUR SOULS exact ceea a zis sheherezada cine zice ca save our ship se poate impusca ca a trait degeaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inseamna asta, intra pe wikipedia