| Ronaldo_Messi_2001 a întrebat:

Ce meserie pot avea daca termin profilul de stiinte sociale?

6 răspunsuri:
| SSaleu20 a răspuns:

Daca nu iei bacul nu prea ai optiuni!
Este mult mai usor sa termini un profil de sociale decat unul de mate-info si ma refer la faptul ca e mai usor bacul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice facultate poti urma, nu se mai tine cont de ce profil termini cum ar fi si normal de fapt. De ce ar fi normal, pai pana mea... Se duc multi de la stiinte sociale la o facultate care apartine de politehnica si le ocupa locurile celor care vin de la mate-info mult mai bine pregatiti pentru politehnica terminand un profil pe aceasta specializare.

| Unicornlover7 a răspuns:

Psiholog, psihiatru, poti da linistit la drept sau la litere, si pana la urma, daca inveti bine, poti da oriunde!

| Nico23458 a răspuns:

Avocat, psiholog etc

| alessia5158 a răspuns:

Sunt studii umanistice de nivel liceal care nu-ti confera nicio calificare profesionala dupa finalizarea lor--- doar studiile de nivel universitar iti pot conferi o profesie ( de jurist, de economist, de psiholog, de geograf etc. )

Bula
| Bula a răspuns:

Politician-ucenic (lipitor de afisuri), dupa care poti avansa in functie de pile...