| CrazySoursD a întrebat:

Ce meserie pot avea daca dau la profilul stiinte sociale sau filologie simplu? ma refer. dupa ce termin liceul. pe ce meserii pot face performanta?

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Dar de ce sa dai la filologie sau stiinte sociale cand poti da la Mate info sau Stiintele Naturii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu spun ca aceste profile nu sunt bune,dar eu iti dau un sfat sa alegi mate info(greu,dar o sa ai ce face dupa) din cate stiu eu la filolofie,ai putea pe urma sa te faci profesor de romana, sa stii ca dintr-a10, tot ce cuprinde matematica nu mai faci.Si la stiinte sociale, ai putea sa faci o academie de politie.Eu o sa raman la mate-info,pentru ca la un profil te duci undeva, la altul latundeva, pe cand la mate info poti sa ocupi si sa faci ce vrei tu.Ai sa ai de castigat cu asta sau si ce e iar bun este un liceu economic, legat de contabilitate.Succes!

| allyynblue a răspuns:

Pai la filologie profesor.