| Joker3134 a întrebat:

Credeti ca in urmatorii 20 de ani limita de varsta se va ajunge la 40 de ani? sau mai putin de 60 datorita alimentatiei, chimicalelor?

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

La 40 nu, dar pana in 60 da.
Nu doar alimentatia influenteaza durata de viata,pune si vicile,stresu si lapsa sportului.
Acum e relativ,depinde de om.
Unu care manaca sanatos,nu bea, nu fumeaza etc moare de gripa.
Altu se imbata si doarme prin santuri si nu are nimic.
Altu manaca sanatos, are un stil de viata ok si e omorat pe trecere.
Nu trebuie sa te preocupe asta si nici sa te intereseze, cand o fi sa fie, e!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Limita de varsta creste constant de la 1800. Si media e pe la 80 ani zilele noastre. Crezi ca o sa scada la jumatate in 20 ani cu atat progres tehnologic? Imposibil.

| Sn4k3 a răspuns:

Depinde de ce alege fiecare sa manance.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Speranța de viață? că altfel nu înțeleg la ce te referi.
Mie mi se pare evident că e în creștere.

| cristi202 a răspuns:

Aoleu! Chiar asa de pesimist esti? Eu la 48 ma simt ca la 30 si consider ca mai am inca multe de facut in lumea asta (zic asa, ca sa nu il aduc in discutie pe tatal meu, care la 70 are analize de aviator, si care zicea ca atunci cand eu voi implini 70 ma va scoate la o bere, chiar daca niciunul din noi nu bem happy ), si tu vrei sa spui ca peste 20 de ani voi fi expirat?!? happy