| Siminik a întrebat:

Credeti ca dragostea are limita de varsta?

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Nu nu are. nu stiu exact la ce te fereri dar eu m.am bucurat enorm cand am vazut pe strada doi batranei casatoriti bineinteles care se tineau de mana ca. n prima zi... aveau vreo 65-70 de ani si nu exagerez cand spun asta. poate aveau si mai multi ani. dar nu mi. a venit sa cred ca o asemenea dragoste/iubire intre ei si acum exista. cum am trecut pe langa ei am simtit asa un sentiment de bucurie, fericire.
.
clar au stiut sa se iubeasca si sa intretina acele sentimente de dragoste de relatia lor a durat atat de mult.
bravo lorbig grin:*:*:*:*

sarbatori reficite:*:*:*:*

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La inceput cand esti tanar/a da e totul bine dar cu timpul cand ajungi la batranete tie si scarba sa te pupi cu perechea. Sa nu mai zicem ca vom avea scarba de noi insine cum ne atarna pielea. Pa

| Razvan a răspuns:

Dragoste nu are limita de varsta. Eventual de banithinking

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

În teorie se spune că nu.../Dar cui i-ar place să iasă cu un boşorog de 50 de ani? Doar materialistelor şi prostituatelor/Deci, dragostea cam are vârstă...

| AnonimA a răspuns:

NO clar NO!

Sarbatori fericitekiss

| тecнιннιlα a răspuns:

Nu! In nici un caz. happy

Craciun fericit! wave kiss.

| darrio2007 a răspuns:

Niciodata.

| andreyxplode a răspuns:

" Dragostea nu are limita de vasta "!

| BlueBroom a răspuns:

Nu, chiar nu cred asta.De ce ar trebui sa ne limitam in dragoste cand dragostea face din noi ceea ce sunteme.Adica oameni. Daca ai 70 de ani ar trebui sa nu mai iubesti pentru ca esti prea batran? Nu cred. Daca ai 70 de ani nu inseamna ca nu te poti indrafosti.Sa fii indragostit e un sentiment normal care nu trebuie alungat si uitat pentru ca intr-o zi o sa fii prea batran.Cand zicem cuvantul dragoste ne referim la toate tipurile de dragoste(dragostea parinteasca, dragostea prieteneasca, dragostea dintre doi oameni etc). Daca dragostea ar fi restrictionata pe varste asa incat de la o varsta incolo sa nu mai fie dragoste atunci tot ce ar ramane din noi ar fi niste zombii.Deci nu... dragoste e vesnica si tot timpul va fi vesnica pentru ca asta ne face oameni.Ca putem iubii in o mie de feluri diferite

| Spynky a răspuns:

Daca nu e diferenta mai mare de 15 ani e binelaughing

| N0Nam3_1251 a răspuns:

Depinde cat de mare este diferenta, deoarece daca el este foarte mare gandeste mult mai diferit ca tine. si poate sa faca ce vrea din persoana mai mica happy luand`o cu vrajealahappy... Ai grija de tine :*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca dragostea nu are varsta, in ideea ca te indragostesti la orice varsta ca om.nu ca te poti arunca, ca prostul intr-o relatie cu unul mai mare ca tacto sau cu o baba ce mai are par de-o baie, si sa mai ai si pretentia ca iubesti.sa fim seriosi.cat de prost trebuie sa fie unul sa creada basme din astea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In opinia mea dragostea are varsta. La o diferenta prea mare apar conflictele intre generatii. O persoana mai tanara va avea o altfel de perceptie asupra lumii fata de una mai in varsta. Omul trece prin mai multe etape de-a lungul vietii sale si e de la natura ca oamenii care se indragostesc sa se afle in aceeasi etapa. Sti cum la o anumita varsta un cuplu este in cea mai buna perioada de reproducere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate cazurile intalnite de mine, au fost un esec total cand barbatul a imbatranit si altul mai tanar i-a luat locul.mai putin cele mediatizate si unde e vorba de bani multi.nu sta nici o femeie de 30-35 de ani sa rineasca la fund un mos de 70-75 cazut la pat decat daca are bani sa plateasca un, o asistenta care sa-i faca igiena.in rest e numai prefacatorie.si care s-a maritat la 14-15 ani cu barbati de 28-30, fiindca DRAGOSTEA nu are varsta, la 25 si-au dat seama cat de proaste au fost, si s-au despartit.fiindca netraindu-si copilaria si adolescenta, vor sa-si traiasca macar viata in mod normal si cum trebuie.si acum intreb eu; dar prostia are varsta?