| Decebalul a întrebat:

Cum adaug ca prieten o persoana publica pe Facebook?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În pagina principală are opțiunea, Adaugă prieten, dai clic pe ea, dacă nu are, singura posibilitate este să o urmărești, vezi opțiunea.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| simo102 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai cont si in al doilea rand intri pe pagina lui si dai adauga prieten si daca el/ea te cunoaste sau vrea sa fie prieten cu tine iti da accept daca nu iti da ignor.

| PVAAVU a răspuns:

Ca si pe TPU.Intri la un profil,dai adauga prieten, si daca vrea, iti da accept, daca nu, ignor.

| floriasdfg a răspuns:

îi dai cerere de prietenie

| CrissuStef1998 a răspuns:

Buna!
Intra la el pe profil si cauta adauga prieten apoi daca el te cunoaste iti da accept in caz ca ai un fb cu alt nume si persoana respectiva te cunoaste dar nu te recunoaste trimite-i un mesaj daca nu apare adaug prieten incearca sa urmaresti persoana