| Razvan500Raz500Razvan a întrebat:

Cum pot face racoare in camera? Ma omoara caldura

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Racoare nu poti face decat cu un ventilator sau un aparat de aer conditionat.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Lasa geamul deschis pe tot parcursul noptii pana a doua zi la pranz. Daca ai posibilitatea, poti lasa usile si ferestrele deschise la toate camerele, astfel se mai racoreste putin dar fa acest lucru dimineata sau seara. Ziua tine geamul inchis si perdeaua trasa. Eu de exemplu am niste jaluzele care fac intuneric total in camera, astfel nu mai intra soarele si e putin mai racoare. Deasemenea, incearca sa stai mai putin timp la calculator sau cu tv-ul deschis pentru ca produc caldura. Mai poti sa folosesti si un ventilator daca ai.

| Ineys a răspuns:

Te muti in beci ca e racoare si ai si lichidele, care sunt foarte importante pe vremea asta, mai aproape...

| Legion7X a răspuns:

Pune un cearceaf, alb, albastru unde ai draperia sau un material mai potrivit pentru stilul camerei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am ventilator, dar nu e cine știe ce. Poate 3 sau 4 puse unul lângă altul face răcoare.

| aneliram a răspuns:

Ventilator, aer conditionat, deschizi 2 geamuri, usi opuse ca sa se faca,, curent".

| Flavianadx a răspuns:

Staniol in geam. Inchizi geamul la pranz cand se face cald, il deschizi seara. Eu asa fac si inca traiescu.

| IonutPetre12 a răspuns:

Deschide usi /geamuri sa se faca curent. Tine le asa toata ziua.Si ia ti un evantai?