| LasleaIoan1972 a întrebat:

Daca am pierdut cartea de identitate in cat timp se elibereaza alta noua? Am o urgenta, fara raspunsuri de 2 lei, raspundeti exact

1 răspuns:
| outsidethebox a răspuns:

Ma tem ca datorita pandemiei nu poți obține CI definitiv în regim de urgenta. Va trebui să te progamezi online - timp de așteptare in luna August, 10-14 zile, depunerea documentelor, conform progamarii (punctualitate de tren japonez, jos palaria) urmata de timp de așteptare 30 de zile, desi data eliberarii era cu 15 zile înaintea datei de ridicare.
Probabil un CI temporar te-ar ajuta...