| Effyyyy a întrebat:

Daca n-ar mai fi animale insecte ce s-ar intampla?

4 răspunsuri:
| JhoNutz a răspuns:

S-ar produce un dezechilibru biologic, ce ar afecta toate vietuitoarele, asta in vorbe putine. De exemplu daca n-ar exista sa zicem albine, florile nu s-ar mai inmulti, daca n-ar exista hiene sa zicem, populatia de antilope ar creste incontrolabil, de asemena lupii, hienele sa zicem "curata" animalele bolnave, echilibreaza balanta sa zicem.

| AndutzaAndu09 a răspuns:

Daca nu ar mai fii animale noi nu am mai avea mancare, iar unele insecte sunt importante ca albinele!

| Andra0037 a răspuns:

Multe rele...

| Geronimo9234341 a răspuns:

Nu ai mai pune tu intrebarea asta stupida.