| baubau_1862 a întrebat:

Daca se face o comanda online si alegi ca modalitate de plata, plata online cu cardul, se poate livra comanda inainte sa platesti, daca nici macar nu ai dat datele cardului? dau funda, la care ma ajuta. mersi

Răspuns Câştigător
| Parmalat a răspuns:

Cand alegi sa platesti cu cardul, magazinul care vinde trebuie sa primeasca de la procesatorul de carduri un mesaj care ii spune ca plata s-a efectuat si abia dupa aia livreaza.
Mesajul ala de la procesatorul de carduri la magazin ajunge de obicei imediat dupa ce ai introdus datele cardului si ai apasat pe butonul de plata, dar daca nu ai introdus datele cardului si nu ai apasat pe butonul de plata comanda nu e considerata efectuata.

2 răspunsuri:
| anime4uforever a răspuns:

Plata se face cand iti ajunge comanda

| baubau_1862 explică:

...nu se face cand ajunge comanda...ca nu ai ales mosalitate de plata ramburs