| Username1 a întrebat:

De ce documente am nevoie pentru a pleca in america?

7 răspunsuri:
| madalinutza a răspuns:

Daca ai sub 14 ani si mergi cu parintzii iti trebuie numai pasaport
daca ai peste 14 ani mergi cu buletinulhappy
daca mergi fara parintzi, numai cu ceva ruda sau cu insotzitor iti trebuie si imputernicire si sa semneze parintzii tai
daca ai peste 18 poti merge lejer numai cu buletinu.happy

| amandina_9414 a răspuns:

Ce buletin in america? trebuie pasaport, viza de la ambasada, daca esti minor si vrei singur cu procura, trebuie sa platesti insotitor, daca esti major poti merge dar ai nevoie de viza

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu fa rost de viza, ca acolo e problema. Pasaport iti trebuie.
Si, cum au americanii obsesia terorismului, nici vrabia nu intra acolo fara pasaport!

| tee a răspuns:

In primul rand ai nevoie de pasaport pentru America, in nici un caz nu poti sa pleci cu buletinul. Apoi ai nevoie, pentru a te duce sa aplici pentru viza de o invitatie de la un rezident american sau cetatean american sau de un contract de munca de la un angajator american.
Nu exista nici o garantie ca vei lua viza, insa cu speranta ca o vei lua, mai ai nevoie de un bilet de avion, (asta dupa ce iei viza) si ceva banuti. Bafta!

| lencikk a răspuns:

Diana nu te baga papusa daca nu stii

mecko ai nevoie de pasaport si daca esti cu parintii daca mergi cu o alta persoana in calitate de insotitoe ai nevoie de acordul parintilor cu care trebuie sa te duci la notar ca ei sa dea semnatura
daca ai peste 14 ani poti sa te duci cu buletinul si aceeasi poveste ca la pasaport cu parintii
desigur daca ai peste 18 ani nu vei mai avea nevoie de parinti si vei putea merge doar cu pasaportul sau buletinul :*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vad ce prosti is uni straight face auzi buletinu rolling on the floor