| Alecz a întrebat:

E legal sa ai radio online? dau fundita! Daca nu e legal va rog sa imi spuneti de ce!

3 răspunsuri:
| -=AleCS=- a răspuns:

Nu e legal, pentru ca este numit radio pirat si faza e ca nu te poate taxa pentru el laughing de asta e ilegal, si nu prea poti sa faci reclama pentru ca te prind astia, si mai ales pentru fiecare melodie pe care o difuzezi iti trebuie sa ai acordul cantaretului sau ma rog a firmei, casei de discuri nu stiu sigur da nah tongue

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este legal sa ai radio online, problema apare la ce transmiti. Pentru transmiterea muzicii trebuie sa platesti taxele pentru drepturile de autor la Oficiul Roman pentru Drepturile de Autor, altfel transmiterea este ilegala. Numai bine!

| floryn1993 a răspuns:

Este legal stai calm, nu vine politia =))
Salut, pentru radio online intra aici : http://www.fastcast4u.com/ dai pe FREE 64 kbps, jos ai butonul sign up, ia sam broadcaster de aici : http://fisierulmeu.ro/35CNV9R6Z9BB/SAM-Broadcaster-4-2-2-rar.html Succes