| OctavianSps a întrebat:

Hei. In care tara din Europa de Vest se vorbeste cel mai mult limba engleza? In afara de Uk evident. Funda

Răspuns Câştigător
| sincron123 a răspuns:

Sunt sofer pe tir si fac europa.1. Danemarca
2. Olanda
celelalte tari cum ar fi(Germania, Belgia, Luxemburg, Franta, Spania) nu prea sunt cu engleza si sunt niste oameni foarte enervanti, trebuie sa le vorbesti limba lor altfel nu te baga in seaman (cel mai mult germanul si francezul).

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că Olanda

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Olanda =dutch si asa este o germana combinata cu engleza

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Suedia.

| Țoglă a răspuns:

Olanda. Din toată europa, Danemarca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Olanda. Toti vorbesc engleza acolo

| gabicoo a răspuns:

Irlanda

| AC4S4 a răspuns:

Salut! Datele difera de la unele studii la altele.
Insa, in toate studiile pe primele locuri sunt Olanda, Danemarca, Malta si Suedia - foarte mici diferente intre ele.

| venividivici2017 a răspuns:

Olanda,tarile nordice.