| puscahoreangaion a întrebat:

Nene salontanu am inteles ce mi-ai zis matale, dar o intrebare tot ti-as pune :
ce date trebuie copiate din android pe computer pentru ca acesta sa updateze?
iar a doua intrebare ce fac in cazul in care dispare google play din android, cum il reinstalez pe telefon? sper sa nu te superi daca am apelat la matale!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primulrand vreau sa-mi cer scuze: pentru a instala Kies nu trebuie sa fie conectat telefonul. Instalezi si apoi il conectezi. Intri, apoi, in Kies "normal" si nu versiunea "Lite". Pentru asta intri la Vizualizare/comutare si dai pe normal.
Apoi, undeva vei gasi comanda " Copie de rezerva/ Restaurare". Marchezi cu bifa toate optiunile si apesi butonul "copie de rezerva". Se va face o copie pe computer.
Google Play nu dispare el fiind in softul original.