| Miha879 a întrebat:

Pentru a aplica in Olanda la o facultate de ce acte am nevoie? Cand sunt inscrierile?

2 răspunsuri:
| Meme10Memu a răspuns:

Cauta pe google.

| doctorandus a răspuns:

Trebuie sa ai o diploma de limba engleza, uneori bac-ul se poate considera drept diploma de engleza (citeste pe websiteul facultatii la care ai vrea sa te inscrii).

Daca nu e numar limitat de locuri, sunt inscrisi toti cei care indeplinesc conditiile de inscriere, selectia urmeaza pe parcurs, sunt multi studenti care nu ajung in anul doi de studii.