| Eduard168 a întrebat:

Pot intr-un avion wizz air sa iau si bagaj de mana si o minge intr-o punga (fara bagaj de cala)? As vrea sa stiu daca ma lasa si la acel control de bagaje!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

E posibil să nu fii lăsat. Am fost martor la o fază pe un aeroport din Germania unde o tipă nu a fost lăsată să treacă cu o geantă de voiaj + o geantă normală, de care poartă femeile! A trebuit s-o înghesuie pe asta mică în bagaj...
Așa că dacă e musai să iei mingea, o dezumfli și o pui în valiză.