| avramcostyn a întrebat:

Sal am si eu un nokia 5230 codat in vodafone romania si vreau sa-l decodez sa mearga si in cosmote va rog ajutati-ma.Va multumesc

3 răspunsuri:
| Deea1189 a răspuns:

Am si eu un Nokia 5230, il am din aprilie anul acesta, e codat pe Vodafone Romania. Cand am fost sa il decodez mi-au spus baietii de acolo ca e model nou si nu se poate decoda deocamdata, am fost si la Vodafone si mi-au spus ca se poate decoda si ma costa 50 euro. Nici acum nu l-am decodat.

| Deea1189 a răspuns:

Danutzul te contrazic. Nu costa 25 lei deodatul, daca mie mi-au cerut 50 euro inseamna ca e cam 100 Ron la service.

| danutzul a răspuns:

Te duci frumos la un centru de decodare. e peste tot (in oras) depinde unde stai :p si in jur de 25 de lei telefonul e gatawinking