| adrianbestboy98 a întrebat:

Sall,o fata vrea sa se desprata de prietenul ei si nu stie cum sa ii zica, ceva solutii?

5 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Pai daca vrea sa se desparta, trebuie sa fie sincera si sa-i zica adevarul. Cel mai indicat este sa-i spuna fata in fata ca relatia nu mai merge, sau daca nu la telefon. Probabil nu va intelege si se va criza, dar asta este viata.

| TabacaruAndrei a răspuns:

Dupa cum a zis si mdaria ar putea fi sincera cu el sau sa ii spuna chestii gen relatia nu mai poate trece mai departe etc.

| onlym3 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa se intalneasca cu respectivul si sa ii spuna intr-un mod direct cum sta treaba si ce concluzia a tras ea.
Sincer e penibil la telefon sau printr-un simplus sms sau intr-un mediu virtual (gen facebook, YM etc).

| varcolaccc a răspuns:

Sa ii spună direct in fata ca s-a terminat. Daca e mai sensibil sa il ia cu usurelul adica sa nu ii zica : Pa sau chesti din astea happy sa ii zica cv de genu: Sti nu mai merg lucrurile asa bine intre noi etc. Dar cel mai bine direct verde in fata ca e baiat se descurca.

| maria999 a răspuns:

Ii spune pur si simplu ca s-a plictisit de acea relatie ca nu mai este la fel ca la inceput.