| fkingfakee a întrebat:

Salut, am un wireless belkin si un net de la rds ( conexiunea se face cu username si parola ). Deci, problema sta in modul urmator. Nu imi apare ip-ul in run >- cmd >- ipconfig & ipconfig /all si nici cel default nu-mi merge, nu se conecteaza la pagina de configurare. In timp ce am calculatorul aprins, netul furnizat de wireless merge perfect pe telefon/tableta/laptop. Dar dupa ce sting unitatea p, wireless-ul este "mort"
Dau funda si voturi persoanelor care ma vor ajuta. happy

2 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Hmm... ai facut configurarea exact cum trebuie? Cu conexiune PPPoE, din moment ce inainte conexiunea se stabilea printr-o metoda Dial Up, cu username si parola.

| fkingfakee explică:

Daca nu pot intra pe ip-ul wireless-ului cum as putea sa il configurez?