| Doana_Danielconstantin_1999 a întrebat:

Salut care detine un Telefon mobil Bluboo Maya il gasiti pe eMAG la 400ron si puteti sa imi dati informati despre el adica este bun / tine mult/ se strica repede/ are lag si altele astept raspunsuri. Multumesc

1 răspuns:
| Rorry a răspuns:

Contra: Am 3 probleme cu el:
1 - Nu se conecteaza la 3G, Telekom absolut deloc. Am refacut setarile de 5 ori, restartat telefonul, pus in mod avion, selectat preferinte 3G doar cu id operator 22606, selectat retea manual, Telekom 3G, absolut toate setarile prin eliminare le-am luat si refuza pe 3g sa se conecteze. Functioneaza doar in 2G (E) pe datele mobile
2 - difuzorul gajaie pe YouTube la volum 90%->100%
3 - Update nu a primit la fel cum au primit ceilalti cumparatori.

PRO:
- Ecranul mare si luminos cu o paleta de culori vii si placute ochiului
- Se misca foarte bine in meniu, taburi, aplicatii
- Este elegant, dragut si acel model de pe spatele lui atrage priviri.
- Softul, Sistemul de Operare (SO) este cat se poate de curat si asta mi-a placut extrem de mult; Este foarte aerisit si fara aplicatii blootware, inutile. Nota 10+ pentru asta
- Ma repet, fluiditate in aplicatii
- Camera este buna, flashul de pe spate este slabut
- Vine montat cu folie de sticla preinstalata, big like.
- Ecran 5.5" HD, este un mare plus la banii astia pentru ca se vede bine din orice unghi il privesti
- Memoria Ram, dupa instalarea aplicatiilor pe care le folosesc, am verificat cati rami mai sunt disponibili, 1.2 gb liberi si 779 RAM folositi. Aici se vede cat de aerisit este Androidul instalat si cat de putine resurse foloseste. Din cauza asta se misca atat de rapid si fluid. Gasesti mai multe pareri pe eMAG, la review