| KingMidas a întrebat:

Salut, de ieri nu imi merge ruterul wireless. si nici cablul de net prin fibra direct in pc de la RDS. In bara de jos (windows 7) imi apare acel monitor cu un X rosu.si nu se conecteaza prin cablu. zice Error 651. am incercat si aia raspppoe.sys si nu merge.cum pot s-o rezolv?

4 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Poate ti-a taiat vreun vecin cablul

| K13 a răspuns:

Ceva in genul am patit si eu. Mie imi taiase cineva cablul de afara.
Fa un apel la Asistenta tehnica RDS : 03xx.400.401 (unde xx = prefix judet).
Spune-le problema ta si te vor ajuta cu siguranta. Apelul este cu tarif normal, iar in cazul in care va fi nevoie de o echipa sa vina pe teren sa verifice situatia, nu trebuie sa platesti nimic. Ei sunt obligati prin contract sa-ti asigure o buna functionare a internetului cat timp acesta este platit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Err. 651 inseamna ca nu ai cablu. Ori e scos si nu vezi (mai verifica), ori l-ai pus in alta mufa (unele PC-uri au doua), ori e intrerupt cablul pe undeva.

| KingMidas explică:

Mda... la et.1 unde e panoul de la RDS erau toate smulse firele de acolo... tule degetutzele lor