| Paul_Antal_1998 a întrebat:

Salut,fac 18 ani in luna iunie,30,, vreau sa ma apuc de scoala de soferi prin aprilie (am vorbit cu un instructor auto si a spus ca ma pot apuca cu 3 luni inainte de a face 18 ), vreau sa stiu cum trebuie sa procedez cand o-i vrea sa merg sa ma inscriu

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te duci acolo, direct la sursa, si ti se va spune ce acte iti trebuiesc.Nu crezi ca este mai sigur asa decat sa intrebi pe aici? De multe ori, aici, parerile sunt impartite.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la scoala de soferi si acolo iti vor spune toate actele de care ai nevoie si cand ai nevoie de ele

| KillaNoFilla a răspuns:

Iei legatura cu directorul scoli, iti va spune el ce sa faci mai exact.Mentionez ca nu ai nevoie de dosarul complet la inceperea instructajului doar la programare examen.La legislatie nu esti nevoit sa mergi(dar poti primi informati utile).

| Paul_Antal_1998 explică:

Scoala...am terminat, lucrez acum