| Bogdanyoooo a întrebat:

Am si eu o problema, am un laptop Acer extensa 5635ZG si nu stiu ce se intampla cu ecranul, se schimba culoarea singura si apar cate o data mai multe dungi ca si cum s-ar fi dus display-ul.Culoarea mi se pare una ciudata, nu este normala si nu stiu ce sa-i fac. FUNDA

4 răspunsuri:
| Marius2o1o a răspuns:

Se face roz? verde? galben? ...si daca apar si dungi multe...inseamna ca ti se va duce display-ul.incearca daca poti sa il duci la ceva service de PC'uri afli atunci 100%.

| johnye2 a răspuns:

Este stricat tu nai ce ii face, du-l la reparati

| Andruşcaa a răspuns:

Pai ar trebui sa il duci la reparat si sa ii shimbe placa video

| r0bert98 a răspuns:

Nai cei face. Mai mult ca sigur se duce displayul. Adica se poate duce doar niste cabluri de conectare in partea unde se deschide la incheietura... Sau poate fi placa video pe duca...