| rumi36 a întrebat:

Salut TPU, am un abonament de metrou pentru elevi si studenti(card contactless reîncărcabil) si mi s-a dezlipit complet folia pe care scria numele,un pic din cnp si seria de la card,l-am folosit si merge perfect,dar mai merge sa-l reincarc, sau daca dezlipesc complet folia cu detaliile personale si arat la casă buletinul mi-l mai reincarca?(momentan e lipit cu scoci)
Vi s-a intamplat?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu le place, iti vor schimba card-ul.
Chiar daca trebuie sa platesti card-ul nou, nu te va costa mai mult de 10 lei.
Iti recomand sa cumperi la librarie o husa pentru card.

| Brizbriz a răspuns:

Schimba-l
problema e ca, ala nu e valabil numai sa intrii la metrou, cu toate ca se intampla foarte rar, TOTUSI uneori e un supra-control... este FOARTE simplu sa intrii in statie fara nici un card (nu iti spun cum, dar crede-ma pe cuvant)
si atunci o sa zica, ca nu e al tau, ci ai scos folia de la altul si l-ai pus pe asta, si o sa iti dea amenda

ia-ti unul din plastic, chiar daca dai 5lei, ala nu mai are folie