| Maftei_Dorian_2000 a întrebat:

As avea o intrebare: Dupa ce aprind pc-ul am ecranu negru si imi da i eroare: " Can not find fileC:\WINDOWS\run.vbs Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| tpuuser999 a răspuns:

In mod sigur eroarea este cauzata de un virus sau o aplicatie facuta de cineva care nu intelege calculatoarele.

O solutie simpla ar fi sa creezi acel fisier ca sa nu mai dea eroarea (poate sa fie gol). Daca Windowsul nu mai porneste deloc, poti face asta de pe un CD de instalare (help repair my pc) sau cu un DVD/USB cu Linux. Daca asta nu e de ajuns, va trebui sa reinstalezi Windowsul, de preferat sa stergi partitiile si sa fii atent ce instalezi dupa, ca sa nu revina virusul.