| puscahoreangaion a întrebat:

vreau sa va intreb baza de calcul intretinere bloc se raporteaza la cota indiviza?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Pe cota indiviza se platesc orice imbunatatiri sau reparatii aduse blocului. De exemplu: inlocuirea tevilor, zugravirea fatadei blocului, repararea terasei, intretinerea si repararea liftului, a interfonului, salariul administratorului, cheltuielile gospodaresti (telefonul administratorului, in functie de caz), consumabile (inlocuirea becurilor, ustensilele pentru curatenia scarii etc)---vezi amanunte in "Sectiunea 4-Repartizarea cheltuielilor pe cota-parte indiviza de proprietate" din HG.nr.1588/2007 de aici :
http://www.aviziero.ro/......ap-3-cap-5