| Octavian007 a întrebat:

Vreau sa ajung de la Gara de nord la romaero baneasa ( salonul auto), dar nu vreau sa dau bani pe taxi. Ce autobuze sau ce metrou pot sa iau. Nu cunosc bine orajul
FUNDA

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Vezi unde este "Romaero"in Baneasa :http://www.bucurestilive.ro/ROMAERO.htm?md=3&itm=1111909085

Pana in Baneasa ( eu sunt din Cluj, am avut treaba la Ambasada SUA) am folosit traselul: Gara de N -> P-ta Romana si apoi P-ta Romana->Baneasa
Din Gara de Nord pana la statia Piata Romana poti lua :
troleibus 79(are statie pe B-dul Gh. Duca )
Din P-ta Romana in directia Baneasa iei autobuzul 301 sau 131 --- intreaba calatorii la care statie sa cobori

P.s. varianta metrou este mai complicata.