| Anonimul0506 a întrebat:

Am si eu, 2 intrebari.

1.Cunoasteti un program complet de exercitii fizice pentru acasa? Nu pentru slabit, pentru musculatura, abdomen etc?

2.Stiti cumva cum se invata trucul acela, de ridicare a pectoralului ) stiti despre ce e vorba(La baieti, evident ) )

Multumesc anticipat.

PS:Sunt Baiat, 16 ani.

Răspuns Câştigător
| Ady00pk a răspuns:

Asta iti lucreaza pectoralul superior adica cel de sus:
http://www.youtube.com/watch?v=2UCEcNuTx8U
Ce sa ridici la pectoral daca tu nu ai muschi pe care sa-l ridici?!?
In rest... daca nu te duci la sala e cam nasol dar poti incerca:Tractiuni la bara, abdomene, flotari(ca in video si pe drept)
Uite aici inca un exercitiu pentru TRICEPS(dai mai departe ca vorbeste mult in video si executal doar pe al 2-lea cel cu picioarele pe scaun!:
http://www.youtube.com/watch?v=tKjcgfu44sI
Si bineinteles picioarele:genuflexiuni, alergat in panta foarte abrupta, asa nu vei slabi ci vei pune muschi!
Incearca sa faci pe rand: Azi:tractiuni si TRICEPS.Maine:Picioare si abdomene. Poimaine:Flotari.Si apoi tot asa incepi iarasi cu ce ai fazut in prima zi.
Alimentatia:Albusuri de ou, carne de vita, peste, piept de pui, MULT lapte (cat poti tu de mult fara sa-ti fie rau:) depinde de la persoana la persoana eu pot 3. 5 litri pe zi :) )
Si ultimul sfat: Voinata:) si rabdare bafta:P