| nashu40 a întrebat:

Salutare tuturor!
La centrala pe gaz, cand vine primavara-vara doar opresc ambientul si e ok. Dar centrala are si un buton "mod vara". Care e diferenta, adica cum functioneaza centrala daca o trec pe modul de vara?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pe modul de vara se opreste functia de incalzire a caloriferelor si functioneaza doar apa calda.

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Pofibil sa faca economie daca este trecuta pe mod vara, nu ai carte tehnica, model, google?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pe modul vara nu are nici o treaba cu caloriferele. De exemplu daca vine un copchil si iti schimba emitatorul de la ambient din auto pe manual, pornesc instant caloriferele. Asta presupunind ca termostatul e wireless ca al meu si are receptor de-ala cu switch auto/manual.