| Cetateanulturmentat a întrebat:

Stie cineva cand se primesc bursele scolare?

Răspuns Câştigător
| Pricked a răspuns:

Depine. Spre exemplu, eu am primit-o deja.

Bafta!

8 răspunsuri:
| myruna2012 a răspuns:

Pai...Depinde!

Daca ai calificative/note bune si se aduna mai multi copii (nu neaparat din clasa ta) profesorii dau bani copiilor (ex:400 lei) sau pentru cei care termina scoala (clasa a 12 a) cu note excelente li se da burasa la sfarsitul anului pentru plecare la o facultate buna!

| Cetateanulturmentat explică (pentru myruna2012):

Nu, dar mie mi s-a confirmat ca o sa o primesc dar nu stiu exact cand se dau banii.

| DV a răspuns:

Bursele se dau doar daca media generala e peste 8.50 in amandoua semestrele si se aduc la vara. Posibil in august sau aproape de toamna 500lei sau mai mult... funda?

Răspuns utilizator avertizat
| gionel a răspuns:

In a doua jumatate a lunii, cred.

| myruna2012 a răspuns (pentru Pricked):

Nu stiu cum de ai primit funda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru myruna2012):

Ah. te asteptai ca tu sa primesti funda?
Nu te supara, dar eu nu raspund pentru a primi funde, spre deosebire de altii.
Si, in plus, cel care a postat intrebarea, decide cine primeste funda.

Bafta in continuare!

| Cetateanulturmentat explică:

Am dat funda pentru YouHaveToSurvive pentru ca myruna2012 mi-a raspuns altceva (si din vina mea pentru ca nu am fost clara), raspunsurile cu depinde nu ma ajuta la nimic si nu am primit in nicio luna banii.