| Joker3134 a întrebat:

Sunt unii patroni care interzic anagajarea fratilor? Dar de ce? Ce sens are?

3 răspunsuri:
| Petru199 a răspuns:

Ei se conduc după mai multe principii dar principalul factor care stă în capul angajatorilor este că, dacă la lucru ai persoane cunoscute indiferent rude sau nu, poți mult mai ușor și mai rapid să duci un furt la bun sfîrșit și să crești în carieră, ceea ce ii deranjează pe angajatori și își crează impresia că ai crescut în carieră incorect. Asta se întîmplă doar în țările unde există corupția, pentru că acolo și salariul nu prea este satisfăcător pentru angajați, căci în țările cu potențial scăzut de corupție lucrează practic toată familia în același loc de muncă. Așa-i mintea românului, dar o să creștem și noi?, succes ție.

| oz_1736 a răspuns:

Se tem ca atunci cand se cearta cu un angajat in loc sa plece 1 om pleaca un grup. Si cand pleaca 4 din 20, e greu sa acoperi pierderea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care sunt acei patroni despre care vorbesti?