| papuciirupti a întrebat:

Vreau sa iau o bormasina de pe olx, e noua, omul zice ca ofera garantie un an, cum sa fac sa nu iau teapa? (https://www.olx.ro/......qa4H.html)

2 răspunsuri:
| qLiNn a răspuns:

Ceri verificare colet la primire, o testezi, vezi daca mergi, daca are toate piesele/componentele, in cazul in care nu e ok, o dai inapoi la curier, aceasta fiind trimisa inapoi! In mare nu faci plata in avans, platesti ramburs, cand ajunge coletul!

regis
| regis a răspuns:

Mai bine iti iei un Heinner. O fi noua, nu zic, dar garantia de la persoane fizice e ca si cum nu ar fi, iar scula evident este una contrafăcută.