| yonel_7877 a întrebat:

Am achizitionat de curand 4 gamepad-uri pentru PC si caut jocuri multiplayer care se pot juca in 4.
Nu vreau jocuri pe ture gen Worms. Vreau ceva gen FIFA sau jocuri split-screen gen Revolt.

Multumesc!

3 răspunsuri:
| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Nu cred ca m-ai sunt prea multe jocuri split-screen pe PC, m-ai ales in 4 eu personal stau zeci de minute in meniul fiecarui joc si nu am vazut decat doua sa 3 jocuri cu capabilitati split-screen pe PC. Daca cauti pe steam dupa criteriul asta poate gasesti ceva dar eu nu am gasit la o prima vedere.

| Magnifico a răspuns:

Gen Fifa este clar Pro Evolution Soccer, iar jcouri split screen eu am intalnit Crash Time 4 Syndicate si Crash Time 5 Undercover (ambele geniale, grafica si gameplay de nota 10).

Mai poti juca (cu cele 4 gamepad-uri) jocuri precum:Virtua Tennis 4 sau cele sportive gen NBA2K11/12/13/14;

| yonel_7877 explică:

Am uitat sa specific ca am un PC slabut si nu suporta jocuri mai noi de 2009-2010.
De exemplu FIFA 08 este ultima serie care o suporta, la restul sacadeaza.