| RegeleAndrei a întrebat:

Am o problema la jocurile mai bune pe partea de grafica, mai bune in anul nostru 2019, la multe dintre ele mi se incarca texturile greu.
PC-ul meu: Intel Xeon E5450, GTX 1050, 8GB RAM, WDC WD10EZEX-22MFCA0 (HDD), KINGSTON SA400S37120G (SSD). Placa de baza este GA-G41M-Combo, ea este pe SATA II, iar HDD, SSD suporta SATA III bineinteles, si cred ca si-ar face treaba mult mai bine. Voi ce parere aveti ar trebui sa imi cumpar alta placa de baza sau altundeva este problema si de fapt nu are treaba?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Baga extra RAM. 8 GB e cam putin pentru jocurile moderne, chiar daca apare la specificatii recomandate. O placa de baza mai buna ar fi o solutie, mai ales daca ar fi SATA 3.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat