| Denis_Denis_1998 a întrebat:

Am un Intel hd graphics nu scrie cat, dar am 1632 mb si la dedicated scrie 0mb dar la windows 7 cand am avut avea 64 mb, acum am windows 10. Ce sa fac sa am 64mb sau mai mult ca imi merge mai greu jocurile? Asa cand aveam atunci mai bine imi mergea

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

E nasol ca jocurile "merge" mai greu; de fapt, aceeasi memorie e dedicata; instaland un sistem de operare ce cere mai mult, logic ca performanta va fi putin afectata; incearca tutoriale de genul:
https://www.youtube.com/watch?v=Y4IZRFPyZgE&t=6s
Optimizeaza-ti driverele, sistemul de operare; si in ultimul rand gandeste-te la upgrade hardware.