| anonim_4396 a întrebat:

Am windows 7 pe calculator si unele jocuri cica nu sunt compatibile cu windows 7 ci doar cu windows xp sau vista, deci itrebarea mea este daca imi merg pe calculator cele care merg doar pe xp si vista.

1 răspuns:
| painz0r a răspuns:

Nu iti merg, daca scrie ca merg doar pe xp sau vista, doar pe acele windowsuri merg, si in plus se adauga la fiecare joc cate 1 gb ram, adica daca jocul cere 3 gb ram memorie tu trebuie sa ai 4 gb rami. Funda?