| MrFunky2 a întrebat:

Am doua rutere pentru internet. Daca sun la compania TP-Link de la care am ruter si vreau sa imi fac ip dinamic, ma costa bani?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu poti sa tot suni la TP_Link ca aia sunt producatorii ruterului, nu vad ce treaba au ei cu IP ul tau.

Tu trebuie sa suni la providerul de internet pentru ip dinamic. In general marii provideri gen RDS, Telekom dau ip uri dinamice si trebuie sa platesti pentru cele statice. suna la providerul tau si intereseaza te